Velikost textu:   A    A    A

Oldkolaři konečně na kolech

Oldkolaři zahajují oficiálně svou sezonu v půli dubna
Oldkolaři zahajují  oficiálně svou sezonu v půlce dubna setkáním na loděnici KČT Lanškroun, kde společně proberou plánované akce a zároveň oslaví kulaté narozeniny svých členů, kteří tohoto výročí dosáhnou v první polovině roku. Letos se toto setkání konalo 17. dubna a z pohledu počasí to bylo datum přelomové. Zatímco o týden dříve se do chladného počasí vydali na Kolovadlo pouze 4 cyklisté (a 12 pěšáků), o týden později jich bylo již 54. Způsobil to příchod jarního počasí,
nadrženost Oldkolařů  konečně nasednout na kolo i výběr trasy - jelo se k Semanínu do Královské zahrady, kde v lese kolem potoka kvetou bledule - podle tisku má tento bílý koberec rozlohu 12 ha. V sobotu 27.4. se 45 našich členů zúčastnilo cyklovýletu na Drozdovskou pilu pořádaného cyklisty z Ústí nad Orlicí - trasa 50 km. Na 1. máje se naše síly rozdělily - polovina (24 osob) si vyjelo na pohodový okruh do Letohradu (40 km), zatím co druhá polovina (25 osob) se zúčastnila cyklistické hvězdicové jízdy na Javoříčko. Nerozježděnost díky dlouhé zimě se na této 110 km dlouhé trase projevila téměř na všech účastnících.  Rekordní účast měla trasa k rybníku Rosnička u Svitav. Na 65 km dlouhou vyjížďku rozkvetlou jarní přírodou a voňavými lesy vyjelo ve sváteční den 8. května 65 cyklistů.
Oldkolaři se tedy konečně rozjeli. Jezdí pravidelně každou středu, k tomu ještě mimořádné akce. Ke společným vyjížďkám zveme všechny příznivce cykloturistiky. Informace každé úterý odpoledne na www.kctlanskroun.cz.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

    Zatím není založený žádný blog. Můžete blogovat zde.
Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ